Kardio

Kardio zariadenia

Čo to je kardio tréning?
Tento typ tréningu posilňuje kardiovaskulárny systém tvorený srdcom, cievami a krvou. Jeho hlavnou úlohou je transport kyslíka do pracujúcich orgánov a následné odstraňovanie odpadov metabolizmu.

Medzi pozitíva, ktoré ním dosiahnete patrí väčší objem prečerpanej krvi, zníženie krvného tlaku, zväčšenie objemu hemoglobínu a účinnejšie zásobovanie svalov kyslíkom. Telo sa tiež bude vedieť rýchlejšie zbaviť škodlivých látok.

Pre zdravie i pre postavu
Kardio tréning je vhodný pre zdravých jedincov i pre tých, ktorí potrebujú znížiť hladiny „zlého“ cholesterolu, schudnúť, či spáliť prebytočné kalórie. K pozitívnym účinkom patrí aj posilnenie kostnej hmoty a svalov, pozitívne pôsobí aj na pacientov s depresiami. Aby bol kardiotréning účinný, musíte zvýšiť srdečný tep na 60 až 85 percent maximálneho výkonu srdca.

V našom Perfect body – Wellness centre sme vybavený strojmi značky TECHNOGYM, ktoré predstavujú špičku medzi kardio zariadeniami. Tieto stroje umožňujú presné sledovanie objemových a kvalitatívnych parametrov tréningu.


U nás nájdete:

· bežiaci pás EXCITE RUN

· najmodernejší steper umožňujúci bočný pohyb EXCITE WAVE

· steper EXICE STEP

· bicykel BIKE FORMA

Tréning na kardio zariadeniach zaraďujeme ako prípravu pred ďalšími z našich zariadení, napr. kreslami EASY TONE, ROLLEN, VIBfitFORM ako rozohratie organismu pred záťažou.

Ďalej vytvoríme pre klienta kardio tréningovú jednotku s optimálnou záťažou na vybratých zariadeniach.